O nas

Kompleks Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii KINESIS SPA serdecznie zaprasza do korzystania z szerokiej oferty bazy zabiegowej oraz spa znajdującego się na terenie ośrodka “Olymp II”.

Nasze SPA i baza zabiegowa jest otwarta dla wszystkich chętnych, chcących podreperować swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Proponujemy Państwu profesjonalnie prowadzoną odnowę biologiczną i rehabilitację. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pracowników oraz niezbędnym i nowoczesnym sprzętem.
Nasza oferta SPA adresowana jest do wszystkich, którzy potrzebują odnowy biologicznej, odpoczynku, relaksu, ciszy i spokoju. Również do osób mających problemy z narządem ruchu, zarówno starszych, którzy z wiekiem doświadczyli zmian zwyrodnieniowych stawów, jak i osób młodszych u których sprawy urazowe spowodowały dużą dysfunkcję narządu ruchu.

Główną formą relaksu jest odpoczynek w nowoczesnym i komfortowym kompleksie łaźni parowych, natrysków doznań i groty lodowej. Ta forma wypoczynku uzupełniana jest różnego rodzaju zabiegami kosmetycznymi i upiększającymi ciało oraz poprawiającymi samopoczucie. Ponad to zabiegi fizykalne, mają na celu zmniejszenie oraz likwidację objawów bólowych stanów zapalnych, jak również przyspieszenie odnowy biologicznej tkanek.

Dysponujemy szeroką gamą zabiegów z zakresu elektoterapii, światłolecznictwa, ciepłolecznictwa, hydroterapii, krioterapii oraz masażu leczniczego.

Profesjonalnie prowadzona odnowa biologiczna i rehabilitacja połączona z komfortowymi warunkami hotelowymi ośrodka OLYMP II i miłą formą spędzania wolnego czasu na kołobrzeskiej plaży gwarantuje pełną satysfakcję z pobytu.

1. Zabiegi w Łaźni błotnej

Wilgotność powietrza do 100%

Temperatura ok. 40°C – 45°C

Pobyt w łaźni trwa około 20 minut, a para dostarczana jest w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu błoto zostaje elastyczne. W tym czasie błoto rozcierane jest na ciele. Do mycia rąk służy umieszczony przy siedzisku kran z umywalką. Zapowiedzią końca zabiegu jest zmiana światła lub sygnał dźwiękowy. Na zakończenie pod natryskiem obmywa się skórę z naniesionego błota.

Dzięki po części sorpcyjnym właściwościom błota ze skóry wyciągane są substancje szkodliwe i zanieczyszczenia. Efekt oczyszczania przygotowuje skórę optymalnie do wchłaniania substancji odżywczych wzgl. pielęgnacyjnych (jak np. olejki pielęgnacyjne lub emulsje).

2. Łaźnia parowo – aromatyczna

Wilgotność powietrza do 100%

Temperatura ok. 43°C – 55°C

Aromatyzacja pomieszczenia olejkami eterycznymi, woniami kwiatów i nawilżanie powietrza zapewnia relaks i wypoczynek. Pobyt w łaźni może trwać długo (do pół godziny).

3. Grota lodowa

Temperatura ok. 3°C – 8°C – kostki lodu wcierane w ciało pobudzają krążenie, ujędrniają skórę, zapewniają jej elastyczność oraz młody i zdrowy wygląd.

4. Natrysk doznań

Zimny prysznic orzeźwia i pobudza lub ciepły deszcz uspokaja i wycisza, a intensywny strumień wody doskonale masuje ciało, dostarczając niezapomnianych doznań.

5. Słoneczna łąka

Relaks jak na łonie przyrody zapewnia dobry humor, wzmaga witalność, wspiera strukturę kości (wit. D) i naturalne siły obronne organizmu.

6. Tepidarium – wypoczywalnia

Wypoczynek na podgrzewanych leżankach w otoczeniu ciepłego i przyjaznego wnętrza wypełnionego dźwiękami nastrojowej muzyki stanowi zwieńczenie odnowy biologicznej ciała i ducha.

7. Masaż klasyczny – zmniejsza napięcie mięśni i zwiększa ukrwienie tkanek, działa uspokajająco, odprężająco i przeciwbólowo.

8. Okłady borowinowe – lecznicze ciepło borowiny działa przeciwbólowo, kojąco i rozluźniająco na organizm. Wykonywanie okładów borowinowych zaleca się głównie w procesach zwyrodnieniowych stawów i chrząstek stawowych, stanach pourazowych stawów kości i mięśni, w reumatyzmie tkanek miękkich oraz w przewlekłych chorobach kręgosłupa.

9. Krioterapia miejscowa – wskazaniem do krioterapii miejscowej są ostre i przewlekłe stany zapalne stawów, obrzęki występujące po urazach (np. w sporcie) oraz obrzęki po operacjach chirurgicznych.

10. Światłolecznictwo – działanie światła leczniczego na organizm powoduje zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych i mięśni gładkich, uśmierza ból, zwiększa przemianę materii i przyspiesza procesy gojenia.

11. Elektroterapia – biologiczne działanie prądu elektrycznego powoduje zwiększenie ukrwienia tkanek, złagodzenie stanu zapalnego oraz uśmierzenie bólu.

12. Inhalacje – najważniejszym celem inhalacji jest zwalczanie stanów zapalnych drzewa oskrzelowego i rozszerzenie zwężonych dróg oddechowych przy użyciu odpowiednich leków.

13. Mechaniczny masaż limfatyczny – likwiduje i zapobiega zastojom chłonki w efekcie czego osiągamy poprawę warunków do produkcji limfocytów, transportu wody i soli mineralnych do komórek, co prowadzi do zwalczania bakterii oraz likwidacji obrzęków.