O nas

Kompleks Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii KINESIS MEDICAL SPA serdecznie zaprasza do korzystania z szerokiej oferty bazy zabiegowej oraz spa znajdującego się na terenie ośrodka „Olymp 3”.

Nasze SPA i baza zabiegowa jest otwarta dla wszystkich chętnych, chcących podreperować swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Proponujemy Państwu profesjonalnie prowadzoną odnowę biologiczną i rehabilitację. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pracowników oraz niezbędnym i nowoczesnym sprzętem.
Nasza oferta SPA adresowana jest do wszystkich, którzy potrzebują odnowy biologicznej, odpoczynku, relaksu, ciszy i spokoju. Również do osób mających problemy z narządem ruchu, zarówno starszych, którzy z wiekiem doświadczyli zmian zwyrodnieniowych stawów, jak i osób młodszych u których sprawy urazowe spowodowały dużą dysfunkcję narządu ruchu.

Główną formą relaksu jest odpoczynek w nowoczesnym i komfortowym kompleksie spa

wyposażonym w łaźnię parową (aromatyczno-solankową), sanarium, ścieżkę Kneipp’a, tepidarium oraz strefę schładzania z lodospadem, beczką i wiadrem fińskim.

Ta forma wypoczynku uzupełniana jest różnego rodzaju zabiegami kosmetycznymi upiększającymi ciało oraz poprawiającymi samopoczucie. Ponad to zabiegi fizykalne, mają na celu zmniejszenie oraz likwidację objawów bólowych stanów zapalnych, jak również przyspieszenie odnowy biologicznej tkanek.

Dysponujemy szeroką gamą zabiegów z zakresu elektoterapii, światłolecznictwa, ciepłolecznictwa, hydroterapii, krioterapii oraz masażu leczniczego.

Profesjonalnie prowadzona odnowa biologiczna i rehabilitacja połączona z komfortowymi warunkami hotelowymi ośrodka OLYMP 3 i miłą formą spędzania wolnego czasu na kołobrzeskiej plaży gwarantuje pełną satysfakcję z pobytu.

1. Masaż klasyczny – zmniejsza napięcie mięśni i zwiększa ukrwienie tkanek, działa uspokajająco, odprężająco i przeciwbólowo.

2. Okłady borowinowe – lecznicze ciepło borowiny działa przeciwbólowo, kojąco i rozluźniająco na organizm. Wykonywanie okładów borowinowych zaleca się głównie w procesach zwyrodnieniowych stawów i chrząstek stawowych, stanach pourazowych stawów kości i mięśni, w reumatyzmie tkanek miękkich oraz w przewlekłych chorobach kręgosłupa.

3. Krioterapia miejscowa – wskazaniem do krioterapii miejscowej są ostre i przewlekłe stany zapalne stawów, obrzęki występujące po urazach (np. w sporcie) oraz obrzęki po operacjach chirurgicznych.

4. Światłolecznictwo – działanie światła leczniczego na organizm powoduje zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych i mięśni gładkich, uśmierza ból, zwiększa przemianę materii i przyspiesza procesy gojenia.

5. Elektroterapia – biologiczne działanie prądu elektrycznego powoduje zwiększenie ukrwienia tkanek, złagodzenie stanu zapalnego oraz uśmierzenie bólu.

6. Inhalacje – najważniejszym celem inhalacji jest zwalczanie stanów zapalnych drzewa oskrzelowego i rozszerzenie zwężonych dróg oddechowych przy użyciu odpowiednich leków.

7. Hydroterapia – inaczej wodolecznictwo, metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody na ciało. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii.. Hydroterapia ma zbawienny wpływ zarówno na układ nueromięśniowy, kostny i krążenia oraz przynosi ulgę i relaks dla punktów zapalnych.